Monografia porządkuje stan wiedzy o systemie finansowym oraz przedstawia finanse osobiste jako dyscyplinę naukową.
Omówienie wybranych zagadnień z obszaru polskiego systemu finansowego państwa ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań dla finansów publicznych, polityki podatkowej państwa oraz konkurencyjności systemu podatkowego.
W pracy zaprezentowano wyniki badań przedstawiające diagnozę stanu zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce. Szczególną zaletą opracowania jest zarysowanie możliwie szerokiego kontekstu badawczego, jaki do tej pory nie był eksplorowany w warunkach polskich.
Autorka, wieloletni pracownik administracji skarbowej i ekspert, przedstawia owoc swych doświadczeń zawodowych oraz dociekań naukowych w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym. Pokazuje jak uzyskać równowagę biznesową pomiędzy obowiązkiem przedsiębiorcy, którego niedopełnienie może mieć skutki karno-skarbowe, a potencjałem konstruktywnej optymalizacji podatkowej. Opisuje to w ujęciu prawno-skarbowym, organizacyjnym i zarządczym.
Praca porusza aktualny temat zrównoważonego rozwoju, zawężając go do ZZL: sprawiedliwe traktowanie, rozwój kompetencji, zdrowie i dobrostan pracowników.
Książka poświęcona nowej epoce geologicznej (antropocenowi), kształtowanej przez działalność człowieka – niestety niekoniecznie dla dobra naszej planety.
Przewodnik jest zbiorem rad doświadczonego promotora doktoratów jak sprawnie i skutecznie przygotować rozprawę doktorską z zakresu nauk o zarządzaniu.
Osobista opowieść rodowitej łopusznianki o podhalańskiej wsi Łopuszna, obejmująca dzieje miejscowości od czasów najdawniejszych do drugiej połowy XX w.
Monografia poświęcona wielu problemom społeczno-gospodarczym, stanowiącym wyzwanie zarówno dla polityki fiskalnej, jak i dla zarządzających przedsiębiorstwami.
Bieżące problemy społeczno-gospodarcze stanowiące wyzwanie dla polityki fiskalnej i dla zarządzających przedsiębiorstwami
Monografia przybliża problematykę inteligentnych miast. To także przewodnik po dobrych praktykach w zakresie implementacji rozwiązań smart city na świecie.
Kompendium wiedzy z zakresu prawa i postępowania dyscyplinarnego dotyczące studentów i doktorantów adresowane do wszystkich członków społeczności akademickiej
Procesy zmiany uwarunkowań ekonomiczno-społecznych i przestrzennych – korzyści i zagrożenia wynikające z realizacji partnerskich projektów rewitalizacyjnych
Pioneering use of the experience of systemic risk management for pandemic analysis and scenarios
Studium ekonomiczno-finansowe COVID-19. Pionierskie wykorzystanie doświadczeń zarządzania ryzykiem systemowym do analizy przebiegu i scenariuszy rozwoju pandemii.
Autorzy wykazują, że odpowiednio dobrana strategia budowania wizerunku kandydata na urząd publiczny, stanowi istotny czynnik sukcesu wyborczego.
Analiza modeli generowania wartości przez firmy wykorzystujące sztuczną inteligencję w swoich produktach, usługach i zasadach prowadzenia biznesu, a także wyzwania i niezbędne kompetencje.
W książce przedstawiono istotę promocji jako narzędzia wykorzystywanego przez miasto do oddziaływania na różne grupy odbiorców oferty miasta. Wskazano przy tym, że promocja jest głównym obszarem aktywności marketingowej miasta, na co wskazują zarówno publikacje naukowe, jak i praktyka działania samorządów.
Szczególnie istotną wartością książki jest oparcie się na wynikach badań przeprowadzonych przez Autora wśród 51 spośród 59 największych miast Polski. Dane zebrane od władz samorządowych pozwoliły na zastosowanie metod statystycznych oraz taksonomicznych, które posłużyły do analizy oraz oceny aktywności promocyjnej badanych miast oraz jej uwarunkowań.
startupy – zarządzanie – edukacja z pozycji poznawczych, badawczych i aplikacyjnych
Omówienie przepisów prawa regulujących umowę przewozu osób
w poszczególnych gałęziach transportu, pochodzących od różnych
prawodawców i tworzonych w różnym czasie.
© edu-Libri s.c. | wykonanie: edu-Libri s.c.