Monografia porządkuje stan wiedzy o systemie finansowym oraz przedstawia finanse osobiste jako dyscyplinę naukową.
Omówienie wybranych zagadnień z obszaru polskiego systemu finansowego państwa ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań dla finansów publicznych, polityki podatkowej państwa oraz konkurencyjności systemu podatkowego.
Opowieść o Georges'u Charpaku (1924–2010) - Laureacie Nagrody Nobla 1992 w dziedzinie fizyki
W pracy zaprezentowano wyniki badań przedstawiające diagnozę stanu zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce. Szczególną zaletą opracowania jest zarysowanie możliwie szerokiego kontekstu badawczego, jaki do tej pory nie był eksplorowany w warunkach polskich.
Autorka, wieloletni pracownik administracji skarbowej i ekspert, przedstawia owoc swych doświadczeń zawodowych oraz dociekań naukowych w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym. Pokazuje jak uzyskać równowagę biznesową pomiędzy obowiązkiem przedsiębiorcy, którego niedopełnienie może mieć skutki karno-skarbowe, a potencjałem konstruktywnej optymalizacji podatkowej. Opisuje to w ujęciu prawno-skarbowym, organizacyjnym i zarządczym.
Praca porusza aktualny temat zrównoważonego rozwoju, zawężając go do ZZL: sprawiedliwe traktowanie, rozwój kompetencji, zdrowie i dobrostan pracowników.
Książka poświęcona nowej epoce geologicznej (antropocenowi), kształtowanej przez działalność człowieka – niestety niekoniecznie dla dobra naszej planety.
Przewodnik jest zbiorem rad doświadczonego promotora doktoratów jak sprawnie i skutecznie przygotować rozprawę doktorską z zakresu nauk o zarządzaniu.
Osobista opowieść rodowitej łopusznianki o podhalańskiej wsi Łopuszna, obejmująca dzieje miejscowości od czasów najdawniejszych do drugiej połowy XX w.
Monografia poświęcona wielu problemom społeczno-gospodarczym, stanowiącym wyzwanie zarówno dla polityki fiskalnej, jak i dla zarządzających przedsiębiorstwami.
Bieżące problemy społeczno-gospodarcze stanowiące wyzwanie dla polityki fiskalnej i dla zarządzających przedsiębiorstwami
Tajna drukarnia WOLNOŚĆ - przez wiele lat oficjalnie o niej nie pisano. Przyczyną tego zapewne było to, że drukarnia działała dla OPW (Obóz Polski Walczącej) i KON (Konwent Organizacji Niepodległościowych) oraz drukowano w niej pisma i ulotki przeciwko obydwóm okupantom – Niemcom i Związkowi Radzieckiemu.
Monografia przybliża problematykę inteligentnych miast. To także przewodnik po dobrych praktykach w zakresie implementacji rozwiązań smart city na świecie.
Kompendium wiedzy z zakresu prawa i postępowania dyscyplinarnego dotyczące studentów i doktorantów adresowane do wszystkich członków społeczności akademickiej
Patronami małej uliczki „Braci Mycków” w Piotrkowie Trybunalskim są: Stefan, Kazimierz, Mieczysław, Jerzy i Juliusz, synowie Feliksa i Walerii
Historia Rozalii i Kazimierza Czerwoszów, młodego małżeństwa z Łopusznej i Nowej Białej, opowiedziana przez ich wnuków, którzy wykorzystali stare listy. Wspólny byt Rozalii i Kazimierza przerwała I wojna światowa zaledwie kilka lat po ślubie.
Procesy zmiany uwarunkowań ekonomiczno-społecznych i przestrzennych – korzyści i zagrożenia wynikające z realizacji partnerskich projektów rewitalizacyjnych
Pioneering use of the experience of systemic risk management for pandemic analysis and scenarios
Każdy tekst literacki (jak każde dzieło sztuki) jest próbą wyrażenia jakiegoś sposobu widzenia świata – na większą czy mniejszą skalę.
This monograph presents some interesting applications of quantitative methods in studying the phenomena of economic processes using mathematical knowledge and tools. The area of scientific research is diversified and covers topics relating to macroeconomics, consumer theory, socio-economic development, households quality of life, heteroskedastic Vector Autoregressive models and credit risk models.
© edu-Libri s.c. | wykonanie: edu-Libri s.c.